Posted on 2 kommentaari

Flyboardtartu Suvepealinna avastamas

Pärnusse ei olnudki enne seda veel lendama jõudnud ja uskuge mind, Pärnus leiab endale tegevust iga suur ja väike. Meilgi oli avastamist rohkem, kui küll. Muidugi meie seiklused olid ikka enamuse ajast vee peal 😎 Võiks lausa öelda, et ajast jäi puudu ja kindlasti tuleb sammud sinnapoole üsna varsti jälle seada. Suvepealinna tiitli ikka põhjusega omale napsand 😜

Seekord oli seltskond üsna suur ja merele viis meid suurepärane SailEstonia jahil TakeOff, kui soovite isegi jahiga lihtsalt merd nautima minna või otse päikeseloojangusse seilata võtke nendega ühendust.

Lisaks jahile oli meiega sellel päeval koos veel Moto majutus

Merele jõudmine ja õige koha leidmine võttis u pool tundi ja inimestel ärevus järjest kasvas. Ei olnud ju keegi varem flyboardi proovinud ja ikka küsiti, mismoodi või kuidas täpselt asi välja näeb, mida siis tegema peab ja selleni välja, et mis tunne see siis on seal kõrgel olla 🙂

Sellele viimasele küsimusele sai ikka vastatud, et varsti saad ise teada 😜

Ilmaga meil ikka vedas ja nii õhk 29°, kui ka vesi  24° oli lihtsalt nii soe, et kalipsot kõik seekord selga ei tõmmanudki ja piisas ainult vestist.

Instruktaas räägitud ja esimene õnnelik lendaja sai saapad jalga. Veest välja said kõik lendajad ja mõni julges vägagi kõrgele lennata ja seda juba esimesel korral. Sammuti oli julgust kohe katsetada ka pea ees vette hüppamist. Päev sisaldas suurel hulgal ardenaliini. Positiivsed emotsioonid olid nii ehedad, et saime ka ise indu kuhjaga juurde. Põnev on nii lennata, kui ka vaadata.

Lisaks merele, sai ka jõgi üle vaadatud ja kõiksuguste  alustega sõitjaid oli kuhjaga eks ilm muidugi aitas ka kaasa. Kuna merel olime suhteliselt kaugel, sest lendamiseks on vaja lisaks ruumile ka piisavalt sügavust vähemalt 2m, siis jõel oli uudistajaid omajagu ja distantsi hoidmine ei olnudki nii lihtne, kuid hakkama saab igaljuhul.

Suured tänud teile meeldejääva päeva eest!

Posted on 5 kommentaari

Tõrva Tule-Päevad 2019

Soiduks valmistumine
Algaja flyboardiga lendaja

17-21. juulil toimusid Tõrvas traditsioonilised Tule-Päevad (https://www.facebook.com/torvatulepaevad/). Programm oli mitmekülgne: peeti tuletõrjujate võistlus ja peaesinejaks oli Tanel Padar. Teiste hulgas oli Tõrva vallas Riiska järvel jeti ja flyboardiga kohal ka meie väike meeskond. Meie tegemisi tulid päeva jooksul uudistama igast soost ja vanusest huvilised (alla 18-aastastel lubatud sõita siiski vaid vanemate järelvalve all). Varustasime iga sõitja kalipso, vesti ja kiivriga ning pärast turvainstruktaaži võis sõit alata. Nii mõnigi koges omal käel, et flyboardiga gravitatsiooni trotsimine pole sugugi nii keeruline kui näib.

Flyboard soitja
Flyboardiga korgel

Sõidu vältel jagab instruktor algajatele näpunäiteid. Paljudel õnnestus seeläbi juba esimesel sõidul päris tublisti kõrgust koguda. Flyboardi kõrgust kontrollib jetil istuv instruktor. Sõidusuunda kontrollib lendaja ise oma jalgade ja puusade jõuga. Ka lendaja käed on pidevalt töös ja aitavad tõustes tasakaalu hoida. Seetõttu on tegu paraja kogu keha trenniga, tegemist on tõesti veespordiga. Kuigi juba esimene sõit võib olla nauditav ja adrenaliinirohke teeb harjutamine meistriks ja teisel korral on tunnetus juba parem. Julgemad võivad siis katsetada ka akrobaatilisi võtteid nagu flyboardilt vette sukeldumine või saltod.

Flyboardiga salto tegemine
Flyboardiga salto tegemine

Tõrva Tule-Päevade üks oodatuim sündmus oli kindlasti tuleteatri vaatemänguline tule- ja vee-etendus Ragnarök. Efektiderohkes tuleetenduse tegid võimalikuks Tõrva Tuleteatri skulptor ja tantsijad. Esinejate hulka kuulusid ka kaks kogenud flyboard-lendajat, kes panid selleks puhuks selga LED valgustega kostüümid. Sõitjad etendasid koordineeritud kava ja tõusid lausa peadpööritavatesse kõrgustesse Riiska järve kohale. Tulemuseks oli põnev vaatemäng, mille videot on võimalik järgi vaadata siin.

LED tuledes lendaja

Lisaks avalikele üritusele käime ka firmapidudel või näiteks suvepäevadel. Kui ilm lubab oleme nädalavahetusti ikka mõnel järvel või ujumiskohas lendamas. Kui sooviksid isegi kätt proovida leiad meie asukoha kalendrist. Broneeri oma järgmine adrenaliinirohke seiklus siinsamas online.